Borsa İşlem Stratejileri Nelerdir?

Borsa İşlem Stratejileri Nelerdir?

Birikmiş paranız varsa ve borsaya yatırım yaparak para kazanmak istiyorsanız, kaçınmanız gereken en büyük davranış başkalarının stratejilerini uygulamanızdır. Bunun nedeni piyasaya giren herkesin amacı para kazanmaktır ve bu doğrultuda kendi taktiklerini kimse ile paylaşmamaktadır. Finans piyasaları hakkında hiç bir bilginiz yok ise, yapmanız gereken en önemli şey önce piyasa bilgisine sonrasında ise tecrübesine sahip olmanızdır.

Hangi Dövizlere Yatırım Yapılır?

Döviz bürosundan alım – satım yapmak en eski yatırım şekillerinden birisidir. Dövizin fiyatı düşükken alım yapıp, yükseldiğinde satılarak alım – satım fiyatı arasındaki farktan kazanç elde ediliyordu. Günümüzde de hala aynı mantıkla yatırım işlemleri yapılmaktadır. Ama çok daha gelişmiş platformlar ve internet üzerinden yapılmaktadır.

2014’te Hangi Hisse Senetleri Kazandırır?

2013 yılında döviz ve emtia piyasasında meydana gelen sert dalgalanmalar nedeniyle yatırımcılar hisse senetlerine yöneldi. Hisse senetlerinin istikrarlı ilerlemesi sonrasında da 2013 yılının en çok kazandıran yatırım aracı hisse senetleri oldu. Özellikle Avrupa ve ABD hisse senetlerinin boğa piyasasında 5. yıllarını girmeleri ile yatırımcıların tercihleri hisse senetleri oldu.

Döviz Borsası

Borsalar işlem gören vadeli ve vadesiz işlemler olarak ayrılmaları dışında, işlem gören yatırım araçlarına göre de çeşitli adlar almaktadır. Döviz işlemlerinin yapıldığı borsalar da döviz borsası olarak bilinmektedir. Döviz işlemleri bir ülkenin para biriminin, başka bir ülkenin para birimi ile değiş tokuş edilmesi ve bu işlem sonucunda arada oluşan farktan da kazanç elde edilmesi temelineDevamını Oku